Skorzystaj z naszej oferty, a obiecujemy, że nie będziesz żałował tej decyzji !

Strona WWW

Aktualności

03.02.2011

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji


 

PBS chce skupić w wezwaniu 2,6 mln akcji, co stanowi  5 proc. PBS Finanse po 1,45 zł.

Podkarpacki Bank Spółdzielczy chce skupić w wezwaniu 2.613.000 akcji, tzn. 5 proc.głosów na walnym zgromadzeniu PBS Finanse po cenie 1,45 zł za sztukę .

Wzywający zamierza osiągnąć w wyniku wezwania 26.008.422 akcji, tzn. 49,767 % kapitału oraz głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Zapisy na sprzedaż akcji będą przyjmowane od 18 lutego do 9 marca 2011 roku.

"Wzywający ma zamiar zwiększać zaangażowane wobec Spółki aż do osiągnięcia 49,767 proc. ogólnej liczby głosów i akcji w Spółce. Jednocześnie Wzywający w oparciu o Spółkę ma zamiar stworzyć sieć bankowych placówek agencyjnych lub partnerskich, na mocy stosownych umów agencyjnych lub partnerskich zawieranych pomiędzy Spółką a Wzywającym. Rozwój sieci placówek ma być finansowany ze środków własnych Spółki, a następnie z nowych emisji publicznych"

"Wzywający, poprzez podmioty zależne wobec spółki, ma zamiar budować grupę kapitałową, której przedmiotem działalności będą usługi pośrednictwa finansowego, w tym w sferze leasingu, udzielania pożyczek konsumenckich oraz pośrednictwa w zawieraniu pożyczek pomiędzy osobami fizycznymi, zaś w dalszej perspektywie i w zależności od możliwości Spółki oraz warunków rynkowych, w zakresie działalności na rynku kapitałowym tj. w oparciu o nową spółkę będącą domem maklerskim"

PBS  posiada obecnie 23.395.422 akcji spółki uprawniających do 23.395.422 głosów, czyli 44,767 % ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

 

                                                                                                                      Pobierz pełny tekst wezwania

 

 

 

 

powrót